Rīgas Riteņbraukšanas skolas nometne “Velovasara2024” 18.07-26.07.2024

31.07.2024.

Rīgas Riteņbraukšanas skolas(turpmāk RRS) nometne “Velovasara2024”  norisinājās Siguldā,  RRS sporta trenera M.Jurēviča un I.Aisena vadībā. Kurā piedalījās 20 RRS audzēkņi vecumā no 7-17 gadiem. Nometnes norises vietā bija atbilstošs reljefs jebkāda veida treniņiem (šoseja,kalni,meži). Nometnes ilgums- 9 dienas, ar speciālu sagatavotu dienas plānu un kārtību, lai uzlabotu un attīstītu audzēkņu prasmes un iemaņas šosejas un mtb riteņbraukšanā, t.sk. sagatavotos Latvijas mtb xco čempionātam Ogres zilajos kalnos 21.jūlijā. Nometnes dalībnieki uzrādīja vērā ņemamus rezultātus, čempiones titulu U16 grupā ieguva Laura Klismete un vice čempiones titulu Ieva Jurēviča. Augstus sasniegumus uzrādīja ari U14 grupas zēni, sīvā cīņā izcīnot 5.un 6.vietu. Nometnes dalibnieki Everts Buliņš un Rihards Bondars demonstrēja skaistus un tehniski pareizi izpildītus lēcienus. Drosmi startēt saņēma arī jaunākās grupas audzēkņi, kuri nenobijās no tehniski sarežgītās trases, tādējādi gūstot ļoti vērtīgu pieredzi. Apvienojot šosejas treniņbraucienu uz Ogres zilo kalnu trasi (turp un atpakaļ) – atbalstīt komandas sacensību dalībniekus xco trasē, devās arī pārejie nometnes dalībnieki, lai veicinātu izpratni par komandas garu un saliedētību.

Ikdienas nometnes plānā bija 2 treniņi (rīta un vakara). Brīvajā laikā dalībnieki spēlēja futbolu,volejbolu, basketbolu kā arī galda spēles. Atpūtas braucieni tika organizēti ar orientēšanās sporta veida elementiem, noslēpto punktu meklēšana apkārtējā vidē (MTBO).
Kopīga ekskursija uz Saulkrastu pludmali un Saulkrastu pilsētu.
Jaunākajiem nometnes dalībniekiem tika organizēts pārgājiens Krimuldas dabas takā.
Organizēts brauciens uz Rāmkalnu rodeļu trasi.
Relaksācijai pēc sacensībām un intensīvajiem treniņiem audzēkņiem bija pieejams saunas apmeklējums.

Video autors(M.Jurēvičs)